Zakup kostkarki do lodu

Zakup kostkarki do lodu

Kostkarki do lodu są niezwykle przydatne podczas lata, a także kiedy chcemy zorganizować przyjęcie dla większej liczby osób. Sprzęt sprawdza się również jako wyposażenie gastronomiczne.

Bez kostek lodu możemy się obejść, ale w upalne lato będą one zbawieniem. Jednak nie są one używane wyłącznie do napojów i drinków. Znajdują swoje zastosowanie również w gotowaniu, gdzie dodanie kostki lodu do zblanszowanych warzyw spowoduje, że nie stracą one swojego koloru.

Jak działają kostkarki do lodu?

Domowa kostkarka do lodu jest urządzeniem prostym w obsłudze. W swojej obudowie posiada czynnik chłodzący, który pomoże schłodzić wodę, a także zbiornik na nią i szufladkę na gotowe kostki. Kiedy podłączymy kostkarkę do prądu oraz wlejemy wodę do zbiornika, możemy ustawić wielkość kostki. Niektóre kostkarki posiadają panel dotykowy, na którym widnieją wszystkie opcje. Kiedy wybierzemy rozmiar kostki, która nas interesuje, do pojemnika automatycznie zostaje wpompowana woda i po kilku minutach do koszyczka wypadają gotowe kostki lodu. Urządzenie przeważnie wyłącza się samo lub daje sygnał o skończonej pracy. Może również na panelu dotykowym wyświetlić komunikat na przykład o braku wody w zbiorniku lub kiedy szuflada z kostkami wypełni się.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kostkarki do lodu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na parametry, które posiada kostkarka. Jak duży jest pojemnik na wodę (najczęściej 2,4-3 litry), jaką pojemność ma szuflada na kostki lodu (od 700 g do 1,2 l), jaki jest czas jednego cyklu (od 6 do 30 minut) oraz ile kostek przypada na tej jeden cykl. Sprawdzić warto, ile rozmiarów kostek można wyprodukować, oraz jak jest moc kostkarki, która jest przeważnie w granicach 120-160W.

Jeśli chcemy wybrać kostkarkę do lodu dla siebie, musimy zwrócić uwagę na to jak często tego lodu używamy. Jeśli jest to dosyć częsta czynność, należy wybrać urządzenie, które będzie miało większą wydajność cyklu. Ważne jest tutaj również, jaką moc będzie miała kostkarka, ponieważ ma ona zwykle wpływ na wydajność. Jeśli będziemy używać kostkarki w dużym stopniu, ważna jest funkcja ECO, która będzie automatycznie wyłączać urządzenie po skończonej pracy, tak by nie pobierać niepotrzebnie energii elektrycznej. Jest również możliwość sprawdzenia, jak głośne jest urządzenie, tak by przy otwartej przestrzeni np. kiedy mamy połączony salon z kuchnią nie odczuwać nadmiernego hałasu.

Jeśli chcemy wybrać kostkarkę do lodu odpowiednią dla siebie, zaleca się przed kupnem przeczytać opinie o danym modelu, ponieważ na rynku możemy spotkać kilkanaście odmian tego urządzenia.

Dodaj komentarz