kawa

Czym zajmuje się barista?

Można byłoby powiedzieć, że naszym napojem narodowym jest piwo. Nie jest to jednak takie oczywiste, a jeśli nawet tak będzie, nie można przejść obok innego bardzo popularnego napoju. Brytyjczycy mają bowiem herbatę. My akurat mamy kawę, a o tym, jak jest ona popularna, najlepiej świadczy fakt, że na rynku znajdziemy coraz więcej punktów, gdzie możemy wypić kawę z prawdziwego zdarzenia. Do jej parzenia niezbędne są oczywiście ziarna prawdziwej kawy, jak i odpowiednie urządzenia gastronomiczne. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także i o baristach, a więc osobach, które specjalizują się w jej parzeniu i potrafią zrobić kawę, która zawładnie naszym podniebieniem.

Prawdziwa sztuka

Możemy dziś powiedzieć, że parzenie kawy na urządzeniach gastronomicznych to obecnie prawdziwa sztuka, którą opanowali tylko nieliczni. Barista to bowiem specjalista od parzenia kawy, który wielokrotnie tworzy wielowarstwowe napoje o różnych smakach. Nic dziwnego, że taka kawa jest na wagę złota i warta każdych wydanych na nią pieniędzy.

Szkolenia

Oczywiście baristą nie można zostać ot tak sobie. Nie da się ukryć, że prawdziwi profesjonaliści pracowali bardzo długo na to, aby znaleźć się w miejscu, do którego doszli. Z całą pewnością wiąże się to z wielogodzinnymi szkoleniami, które dotyczą tak samej kawy i jej gatunków, jak i urządzeń gastronomicznych, której obsługę mają w małym palcu. Jako że popyt na takie kawy jest coraz większy wydaje się, że w najbliższych latach zawód ten będzie się nadal rozwijał.

Dodaj komentarz